• Zabawy plastyczno-techniczne

• Kochane dzieci!

Zapraszam do zabaw plastyczno-technicznych, które usprawnią waszą rączkę.

Państwu podaje swój adres email do kontaktów ze mną: elastec@vp.pl

Pozdrawiam Elżbieta Surdyka-Stec

Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam do wysłania wiadomości!

Zapraszam do zabawy

Zabawa logopedyczna – poławianie fasoli

Zabawa logopedyczna z odrobiną  rywalizacji, trening małej motoryki i ćwiczenie logopedyczne, a to wszystko za sprawą słomek, kubeczków i fasoli. Dziś kolejny przykład prostej zabawy niewielkim kosztem.

Stawiamy dwa plastikowe kubeczki. Do jednego nasypujemy fasolki.

Zabawa polegała na zasysaniu powietrza w taki sposób, aby zassać do końcówki słomki fasolę i przenieść ją do pustego kubeczka nie dotykając fasolki palcami.

To świetne ćwiczenie aparatu mowy, małej motorki i skupienia uwagi.

Zabawę można dodatkowo urozmaicać i wprowadzać elementy edukacyjne. Wystarczy na fasolkach napisać cyferki, po wyłowieniu przykładowo 10 fasolek zliczamy zdobyte punkty dodając cyferki zapisane na wyłowionych fasolach. Inny wariant do nauki samogłosek lub sylab. Po wyłowieniu umówionej wcześniej ilości fasolek, każdy głośno odczytuje, ewentualnie zapisuje na kartce wyłowione do swojego kubeczka sylaby lub samogłoski.

Milej zabawy!

Jak zrobić Gniotka?

To jedna z najtańszych zabawek, którą pamiętam z własnego dzieciństwa. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje relaksując i wprawiając w dobry nastrój.

Do wykonania Gniotka potrzebujecie:

Balon, butelkę 500 ml, mąką ziemniaczaną lub ryż, lejek, słomkę lub wykałaczkę, włóczkę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi oraz czarny marker.

Na początku wsypujemy mąkę do wysokości 1/2 lub 3/4 butelki w zależności od wielkości balona. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę.

Na czubku głowy naszego Pana Gniotka przywiązujemy włóczkę i rysujemy markerem buzię. Nasza zabawka jest już gotowa.

Zobacz na filmie jakie to proste.

MOTYLEK

Motyle są tymi owadami, które wzbudzają powszechny podziw. Piękne, kolorowe, majestatyczne, a zarazem ulotne i delikatne. Inspirują wielu twórców, a i Ty zaczerpniesz dziś inspirację na kreatywne zajęcia.

Potrzebować będziemy:

- tekturową rolkę po papierze toaletowym

- czarny pisak

- kolorowy papier,

- nożyczki, klej

Na rolce namaluj buźkę motyla. Oczka i uśmiech, Rolkę możesz okleić papierem kolorowym.

Z kolorowego papieru wytnij skrzydła o dowolnym kształcie.

Skrzydła możesz ozdobić w dowolny sposób: kolorując je, malując różne wzorki czy przyklejając różne kształty z kolorowego papieru.

Przyklej skrzydła do rolki i GOTOWE!!!

WIOSENNY KWIATEK

Z koiorowych karek wytnij 9 kółek. Wybież kolory, które kojarzą Ci się z wiosną.

Z zielonej kartki wytnij pasek - na łodygę i 2 zielone kólka na listki.

Wszystkie kólka zegnij na pół.

Na białej kartce naklejaj platki z kolorowych kółek, następnie łodyżkę z paska i listki.

MIŁEJ ZABAWY.

Czy przygotowywałes kiedykolwiek mase solną?

To świetna zabawa. poproś mame o pomoc. Do miski wstpcie pół kilo mąki i pół kilo soli. Rączką wymieszaj. Następnie wlej pół szklanki wody. Wyrabiaj raczką aż uzyskasz gładką masę. W razie potrzeby dolej wody.

Z gotowej masy uformuj 4 jajeczka i zajączka.

Gotowe figurki zostaw do wyschnięcia. Jutro, kiedy figurki stwardnieją, pomaluj pisanki i zajączka.

Życzę milej zabawy. smiley