• Zdrowo jem więcej wiem!

26.04.2020

Nadal uczestniczymy

w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem więcej wiem!”

z nadzieją na główną wygraną!

W pierwszym semestrze roku szkolnego uczniowie z klasy II a wraz z opiekunem – wychowawczynią Beatą Winnicką Hul przystąpili do dziesiątej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem więcej wiem” i w etapie jesiennym zdobyli główną nagrodę w kategorii klas drugich i trzecich! Organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska a honorowy patronat nad projektem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Nasza klasa uczestnicząc w projekcie przyjęła nazwę Witaminowyjadacze.

Obecnie zakończyliśmy udział w etapie zimowym realizując 6 kolejnych działań. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, część zadań dzieci realizowały w trakcie nauki zdalneji bardzo pomogli im w tym rodzice.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. W projekcie jest również miejsce na kształcenie rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną wszystkich jej członków, zwłaszcza tych najmłodszych.

Etap zimowy jest poświęcony dobrym i złym składnikom w naszym pożywieniu oraz promocji picia wody.

W edycji zimowej uczestniczyliśmy we wspólnej realizacji następujących działań:

• Cyklu lekcji: Dobre i złe składniki w naszym pożywieniu.
            • Turnieju wiedzy: Dobre i złe składniki pożywienia.
            • Cyklu lekcji: Pijmy wodę na zdrowie!
            • Konkursie: Zaprojektuj Wodolubka.
            • Forum zdrowia: Rodzice czytają etykiety.
            • Promocji zdobytej wiedzy i podjętych działań.

Obecnie przesłaliśmy do organizatora projektu raporty z podjętych w klasie i domach uczniów sześciu działań. W połowie czerwca opublikowane zostaną przez Zespół Sędziowski wyniki zmagań konkursowych i będziemy na nie czekali z niecierpliwością.

Klasa II a z wychowawczynią