• Andrzejki w 3c
     • Andrzejki w 3c

      01.12.2023

      Piątek, 1 grudnia, w klasie 3c był piątkiem magicznym. Nawiązując do tradycji andrzejkowych, postanowiliśmy wyprawić bal z wróżbami w roli głównej. Ubraliśmy się w balowe stroje. Jak zabawa to zabawa. Na początek stworzyliśmy magiczne buteleczki na czarodziejskie mikstury. Zamknęliśmy w nich: szybkość, szczęście, zdrowie, siłę, bogactwo itp. Niektóre miały sprawiać wieczne zwycięstwo, a niektóre zamieniać ludzi w zwierzęta. A co...wyobraźnia nie zna granic. Następnie Pani Agnieszka zamieniła się we wróżkę i udowadniała wszystkim, że umie czytać w myślach. Wróżyliśmy z kart, sprawdziliśmy jaki zawód będziemy mieć w przyszłości, no i oczywiście...cel Andrzejek przecież...jak na imię będzie miała przyszła żona i mąż. Śmiechu było co nie miara. Tańce- hulańce dopełniły całości. Co tu dużo mówić, było świetnie

    • Rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika
     • Rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika

      01.12.2023

      Z okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2023 rokiem Mikołaja Kopernika, biblioteka szkolna zorganizowała i przeprowadziła następujące działania:

      • zapoznanie uczniów z klas I - V  z życiem i osiągnięciami naukowymi Mikołaja Kopernika
      • konkurs plastyczny o patronie dla klas I - III
      • konkurs wiedzy o astronomie dla klas IV- V

      Dzieci aktywnie i twórczo uczestniczyły w proponowanych zadaniach.

      W konkursie wiedzy wzięło udział siedem drużyn po trzy osoby, łącznie 21 uczniów, a w konkursie plastycznym  71 uczniów. Jury po długich naradach  przyznało następujące  miejsca :

      • W konkursie plastycznym:

      I miejsce - Nikola Sieńko, kl.2c

      I miejsce - Kristina Kravchuk, kl.2c

      II miejsce  - Marianna Ostrowska, kl.1b

      II miejsce - Zuzanna Rataj, kl.2a

      III miejsce - Julia Bryszkowska, kl.1d

       

      • W konkursie wiedzy:

      I miejsce :

      Gabriela Borejko, Julia Gorgoń, Lena Kępa, kl.4B

      II miejsce :

      Bartosz Głogowski, Miłosz Gradowski, Bartłomiej Kołakowski, kl. 5 A

      III miejsce :

      Tymon Brygier, Lena Duczyńska, Filip Michalak, kl.5                                                                                                                                     

       

      Wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody.

      Serdecznie gratulujemy  wszystkim uczestnikom konkursu !

      Zapraszamy do obejrzenie wystawy prac plastycznych, które znajdują się na wystawie w holu (  III poziom ) i w bibliotece szkolnej.

      Małgorzata Kaszyńska, Izabela Wleklińska

    • Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa
     • Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa

      30.11.2023

      W mroźny, ostatni dzień listopada uczniowie z klasy II c i II d zwiedzali ekspozycję Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, dokumentującego historię kolejnictwa na terenie historycznego Śląska. Dzieci podziwiały zabytkowe pojazdy kolejowe – lokomotywy, wagony i pojazdy specjalistyczne dokumentujące historię techniki kolejowej w XIX i XX wieku, budynki starej parowozowni z wyposażeniem, unikatową makietę z lat 70., która służyła kiedyś jako pomoc dydaktyczna w szkole kolejowej. Z radością uczestniczyły w przejażdżce zabytkowym taborem kolejowym, podczas której konduktor sprawdzał wszystkim podróżnym bilety. W muzeum w trakcie warsztatów plastycznych dzieci pisały listy do Mikołaja, które potem mogły wrzucić do skrzynki znajdującej się w zabytkowym wagonie. To była ciekawa lekcja historii a także okazja do rozwijania zainteresowań technicznych.

    • Narodowy Program Czytelniczy
     • Narodowy Program Czytelniczy

      30.11.2023

      Dnia 27.11.2023r. w  bibliotece szkolnej dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w lekcji bibliotecznej na temat :

      „Co warto wiedzieć o zwierzętach ”.

      Młodzi czytelnicy :

      • zwiedzili naszą bibliotekę
      •  obejrzeli książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
      • wysłuchali wierszyków  o zwierzętach leśnych i afrykańskich
      • pokolorowali  sylwetki zwierząt
      •  wykonali pamiątkowe zakładki w kształcie kota, żaby, owcy lub krowy
      • odgadywali głosy zwierząt – na podstawie nagrania.

      Było to ciekawe i kreatywne spotkanie dzieci z książkami.

      @NPRCz2.0                             @MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego @MinisterstwoEdukacjiNauki

    • Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w klasie 1d
     • Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w klasie 1d

      30.11.2023


      Czwartek w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  klasa zamieniła się w miejsce czarów i magii.
      Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał balony, aby odczytać wróżbę, która określi jaki będzie dzisiejszy dzień. 
      Losowaliśmy kolorowe karteczki z imieniem swojej przyszłej sympatii, a także magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, poznawaliśmy znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dziękujemy rodzicom za niespodziankę, którą była pizza.

    • Andrzejki w klasie I b
     • Andrzejki w klasie I b

      30.11.2023

      30 listopada 2023 roku uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli udział w klasowych  wróżbach andrzejkowych, które stały się wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie  źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wielu emocji dostarczyło wybieranie z czerwonego serduszka imion dziewczynek i chłopców oraz tradycyjna wróżba z butami.  Ciekawą wróżbą także okazała się wróżba z kubeczkami i kolorami, losowanie kartek z „Szczęśliwą liczbą ” i „ Kim będę w przyszłości?”. Każdy mógł wtedy poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, co go czeka, na co musi uważać. Dzięki wróżbom klasa I b dowiedziała się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, sportowców, fryzjerów, policjantów, kucharzy. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara.  Wszyscy zaprezentowali również swoje andrzejkowe stroje, które symbolizowały dziecięce marzenia dotyczące różnych zawodów.  Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek połączony ze słodkim poczęstunkiem.  Wszyscy wspaniale się bawili, byli radośni, na twarzach gościł nieustanny uśmiech. Miłym akcentem było to, że wszyscy mają nadzieję, że nasze wróżby się spełnią. Ten dzień był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy klasowej. Wesołą zabawę przenieśliśmy jeszcze na świetlicę, gdzie wspólnie z uczniami klasy 3 b wróżyliśmy  za pomocą  serduszek. Wszystko uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana!

    • Festiwal Nauk Przyrodniczych
     • Festiwal Nauk Przyrodniczych

      29.11.2023

      Cyklicznie co roku w listopadzie w Szkole Podstawowej nr 6 odbywa się Festiwal Nauk Przyrodniczych. Młodzież klas starszych ma okazję uczestniczyć w mniej typowych niż codziennie lekcjach oraz rozmaitych spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.

      W czwartek 23 listopada odbyło się spotkanie nt. uzależnień z pracownikiem SANEPIDU, panią Barbarą Grobelną, która w bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób zapoznała młodzież klas siódmych z wpływem dopalaczy i innych środków na organizm człowieka. Uczniowie rozwiązywali quiz, brali udział w symulacji zakładając na oczy NARKOGOGLE i ALKOGOGLE, aby sprawdzić jak funkcjonuje człowiek pod wpływem alkoholu i narkotyków. Okazało się, że podanie ręki, zrobienie kilku kroków, jest bardzo trudne, często niewykonalne. W ten sposób młodzież uświadomiła sobie, jak wielkie zagrożenie stanowią kierowcy samochodów po spożyciu niedozwolonych środków.

      Klasy szóste odwiedziła pani leśnik, Monika Drozdowska, która w atrakcyjny sposób opowiadała młodzieży o ssakach chronionych w Polsce. Pod koniec spotkania uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania na kartach pracy.

      Klasy szóste miały też okazję odbyć ciekawe zajęcia z informatyki w szkolnym Laboratorium Przyszłości, na których doskonalili swoje umiejętności z użyciem okularów VR oraz drukarki 3D.

      W środę i w czwartek 22 i 23 listopada wszyscy uczniowie z klas siódmych i ósmych zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi oraz doświadczeniami z pogranicza fizyki i chemii.

      Po uzyskaniu „Karty Wstępu” czyli wybraniu 10 prawidłowych zachowań w laboratorium chem. uczniowie klas siódmych z sukcesem spróbowali:

      - uzyskać „Tęczę w probówce” wykorzystując do tego barwne roztwory cukru,

      - odczytać z pomocą ciepła „Sekretne Listy” zapisane atramentem sympatycznym – poznali dzięki temu wyjątkowe właściwości kilku pierwiastków,

      - w ramach wyzwania „Spróbuj – nie pękaj!” podbić do góry jak największą ilość razy zwykłą bańkę mydlaną.

      Uczniowie klas ósmych poznane niedawno pojęcie odczynu roztworu i skali pH wykorzystali do stworzenia barwnej tęczy podczas badania roztworów przyniesionych przez siebie różnych substancji.

    • Warsztaty z Mikołajem w Jaworznie Śląskiej
     • Warsztaty z Mikołajem w Jaworznie Śląskiej

      29.11.2023

      Uczniowie klasy Ia i ld uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach mikołajkowych podczas których wspólnie z panią Mikołajową oraz Elfami pisali list do Świętego Mikołaja, zdobili lukrem bożonarodzeniowe pierniki, malowali farbami gipsowe odlewy oraz przy użyciu kolorowego brokatu zdobili szklane bombki. Nie zabrakło odwiedzin Świętego Mikołaja z którym dzieci wesoło się bawiły, śpiewały świąteczne piosenki oraz robiły wspólne zdjęcia. Po ciężkiej pracy udały się na ciepłą, pachnąca herbatkę. Warsztaty upłynęły w miłej i świątecznej atmosferze. Był to wyjątkowy dzień pełen radości i uśmiechu.

    • Kawiarenka
     • Kawiarenka

      29.11.2023

      W dniu 28.11.23r. Szkolny Klub Wolontariusza "XV Wspaniałych" zorganizował kawiarenkę, z której dochód w wysokości 2000zł został przeznaczony na Szlachetną Paczkę.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wparcie naszej akcji.

    • Sukces uczennicy
     • Sukces uczennicy

      28.11.2023

      W sobotę 25.11.2023r. podczas 4 edycji Super Ligi Akrobatyki Sportowej w Strzegomiu, uczennica z 5c - Ksenia Ishchenko (zawodniczka Acro Club Świdnica) wraz ze swoim zespołem - wywalczyła II miejsce w kategorii Trójki Kobiet 11-16 lat.

      Gratulujemy!

    • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 1b i na świetlicy
     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 1b i na świetlicy

      25.11.2023

      24 listopada 2023 r. obchodziliśmy w klasie 1 b wraz z wychowawcą p. Anną Worobiec oraz wspólnie z uczniami z klasy 3b na świetlicy szkolnej obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

      W tym dniu wszyscy przynieśli swoją ulubioną zabawkę. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół była imponująca.

      Ciekawostką tego dnia było oglądanie prezentacji multimedialnej „Dzień Pluszowego Misia” oraz przygotowanie informacji dotyczących książki „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. Dzieci z ciekawością wysłuchały wierszy, scenek dramowych o poszanowaniu zabawek. Uczniowie także aktywnie brali udział w teleturnieju wiedzy dotyczącej znanych misiów z bajek i filmów dla dzieci. Atrakcją spotkania były muzyczne i sportowe zabawy oraz rozwiązywanie zagadek o najbardziej popularnych misiach. Dzieci namalowały przepiękne portrety Kubusia Puchatka. Najładniejsze prace zostały wyróżnione.

      I miejsce zdobyli Laura Dembowa z klasy 1b

      Julia Wąsik z klasy 3b

      II miejsce Antonina Marszałek z klasy 1 b

      Zofia Jurga z klasy 3b

      III miejsce Karolina Macutkiewicz z klasy 1b

      Szymon Ławniczek z klasy 1b

      wyróżnienia uczniowie z klasy 1b: Hanna Wysocka, Matylda Zawal, Marianna Ostrowska,

      Julia Frajkur-Gesing

      Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał "małe conieco", czyli słodki poczęstunek oraz pamiątkowy dyplom z hasłem „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim pluszakom.

    • Tenis stołowy klas 5-6
     • Tenis stołowy klas 5-6

      23.11.2023

      Srebrne tenisistki z SP 6! 23 listopada w hali sportowo - widowiskowej SP 1 w Świdnicy odbyły się zawody w tenisie stołowym klas 5-6. Rewelacyjnie wypadły nasze tenisistki Maja Witkowska i Zofia Malczyk które zdobyły 2 miejsce i tym samym będą reprezentować naszą szkołę na dalszym etapie rozgrywek. Tuż za podium na 4 miejscu uplasowali się nasi tenisiści stołowi Miłosz Magierowski i Adam Kozłowski.

      Naszym zawodnikom gratulujemy pełnych emocji meczów do ostatniej piłki.

    • Mój Miś
     • Mój Miś

      23.11.2023

      W dniu 23.11.23r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Mój miś" dla klas 0-I.

      Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

      Filip Mołoń -1b

      Aleksandra Rybka -1c

      Zuzanna Kołata -1a

      Oliwia Przednowek- 1d

      Milena Smalec - O

      Robert Zaleski - 1d

      Tymoteusz Pawłowski - 1b

      Milena Konieczna -1d

      Pola Uhryn - 0

      Marianna Ostrowska - 1b

      Emilia Lech - 1b

      Nikodem Ostaszewski - 1a

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

      I.Kulig,A.Błaszczyk.

    • Dni zwierząt domowych w klasie 3b
     • Dni zwierząt domowych w klasie 3b

      23.11.2023

      W dniach 17 i 20 listopada klasa 3b obchodziła Klasowy Dzień

      Zwierząt Domowych. W tych dniach przypominaliśmy sobie, że zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. My kochamy nasze zwierzaki, dlatego zachęcamy do dbania i szanowania swoich pupili. W ramach zajęć uczniowie opisywali swoje zwierzęta (wygląd, zwyczaje) oraz prezentowali przesłane przez rodziców zdjęcia. Następnie wykonali kolorowe portrety oraz plakaty mówiące o tym, jak dbać o swoich podopiecznych.

      Przytulajmy nasze domowe pupile i dbajmy o nie!

      Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

    • Tenis stołowy klas 7-8
     • Tenis stołowy klas 7-8

      22.11.2023

      Srebro i brąz dla SP 6! Julia Biliniewicz i Angela Borońska zdobyły 3 miejsce, z kolei Michał Magierowski i Krzysztof Orzechowski zajęli 2 miejsce w zawodach tenisa stołowego klas 7-8 rozgrywanego w ramach współzawodnictwa szkolnego.

      Gratulujemy sukcesu -  a chłopcom życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

    • Dzień życzliwości i pozdrowień
     • Dzień życzliwości i pozdrowień

      21.11.2023

      21 listopada to Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza "XV Wspaniałych" zorganizował "pocztę pozdrowień" oraz przygotował "życzliwe myśli" dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Było wiele uśmiechów, ciepłych słów i pozytywnej energii. Nie zapomnieliśmy też o naszych futrzastych przyjaciołach ze schroniska, ponieważ życzliwość, to także dobroduszność. Zebrane dla nich pieniądze zostaną przekazane na zbiórkę "Złotówka na ratunek całą dobę".

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
   • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe