• W roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy program "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica". Program jest realizowany przez Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Celem programu jest zachęcenie młodych ludzi do zamieszkania i podjęcia pracy w Świdnicy i okolicach, oraz kształcenie ich w kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom.
    • Ogłaszamy, że ruszyła REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA na rok szkolny 2024/25 do oddziału przedszkolnego "zerowego" oraz klasy pierwszej

Terminy rekrutacji → TUTAJ

Regulamin rekrutacji → TUTAJ

Link do rekrutacji → TUTAJ

• UWAGA!     2 kwietnia ruszają zapisy do klasy sportowej

- podanie o przyjęcie

- regulamin rekrutacji

• Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/24

TERMINARZ

• NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

• Moja Ojczyzna - warsztaty edukacyjne

Uczniowie klasy Ia wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty tematyczne pt, "Z robotem na Ty". Celem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych. Podczas warsztatów wykorzystano roboty Photon i Dash do przeprowadzenia interaktywnych ćwiczeń. Uczniowie mieli również możliwość układania na tabletach puzzli związanych z tematyką patriotyczna. Zajęcia te pozwoliły w atrakcyjny sposób przekazać uczniom wiedzę na temat historii i symboli narodowych, a także zachęciły ich do rozwijania poczucia tożsamości i dumy narodowej.

• Artyści z 3d

Dziecko w wieku wczesnoszkolnym jest z natury kreatywne, twórcze, ciekawe świata, chłonne wiedzy i lubi różnorodną aktywność. Warto wykorzystać ten okres, zanim minie i rozbudzać kreatywność. Klasa 3d poznała różne style malowania pędzlem i nie tylko, a także słynnych malarzy, którzy stali się inspiacją podczas tworzenia własnych arcydzieł. Uśmiechy nie znikały z twarzy, a prace wyglądają przecudnie.

• Warsztaty Edukacyjne Moja Ojczyzna

22 kwietnia 2024 r uczniowie klasy Ib wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Worobiec wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty tematyczne pt. „ Z robotem na Ty”. Są to zajęcia prowadzone w duchu STEAM. Tematem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych, a przede wszystkim poznanie wiadomości o historii Polski, ich małej ojczyzny z okazji zbliżających się Majowych Świąt 1-2-3 Maja. Prowadzący zajęcia wykorzystując sprzęt dostępny w bibliotecznej Kindlotece pokazali, że nauka nie musi być trudna i nudna. Na zajęciach towarzyszyły dzieciom roboty Photon i Dash. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Polska -moja ojczyzna”. Była to dla nich doskonała okazja do kształtowania od najmłodszych lat postawy patriotyzmu i rozbudzania szacunku dla symboli narodowych. Dzieci miały możliwość podczas zajęć poznać wygląd Flagi Polskiej, Godła oraz posłuchać Hymnu

• Pułapki współczesnego odżywiania

W dniu 19 kwietnia odbył się międzyszkolny konkurs "Pułapki współczesnego odżywiania". Naszą szkołę reprezentowali - Szymon Czarny klasa 4a, Wojciech Kubiszyn i Michał Szczepański z klasy 4d. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli laury. Otrzymali maksymalną i bardzo wysoką ilość punktów, które pozwoliły zdobyć główne nagrody.

• Światowy Dzień Ziemi

W dniu 22.04 przypada Światowy Dzień Ziemi i właśnie dzisiaj uczniowie klasy la zastanawiali się nad tym, czy mogą coś zrobić, żeby zadbać o naszą planetę? W jaki sposób postępować, żeby nie niszczyć naszego środowiska? Odpowiedź na te pytania uczniowie znaleźli realizując scenariusz ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować.

• Librus Synergia
    • Prosimy o zapoznanie się z procedurami zapewniania bezpieczeństwa zdrowotnego w naszej szkole  kliknij tutaj

• Projekt Zdalna Szkoła

• Projekt realizowany przez Gminę Miasto Świdnicę wraz z Centrum Projektów Polska Cyfrowa z siedzibą w Warszawie 01-044, przy ul. Spokojnej 13A.

Wszystkie informacje można znaleźć → tutaj

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w I edycji otrzymała 7 laptopów a II edycji 4 laptopy.