• Drodzy uczniowie!

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

• Wyprawki w roku szkolnym 2021/22

- do klasy pierwszej → tutaj

- do oddziału przedszkolnego → tutaj

• NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

• Z książką na wakacje

Nadszedł czas, aby podsumować całoroczny projekt edukacyjny „Lubię czytać”. Projekt był realizowany przez p. Halinę Styrnę w grupie uczniów z klasy 1a i 2d uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem brali w nim również udział uczniowie z klasy 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 3b, 3d. Przez cały rok na zajęciach polonistycznych prezentowane były książki różnych autorów polskich i zagranicznych znanych na całym świecie. Dzieci zapraszane były do czytania i słuchania wierszy i utworów pisanych prozą zawsze w ciekawej scenografii. W związku z prezentowanymi utworami organizowane były konkursy wraz z nagrodami: plastyczne, recytatorskie i pięknego czytania. Projekt był realizowany przy współpracy z p. Elżbietą Surdyką- Stec i p. Anną Worobiec.

• Wakacje, ale bezpieczne!

Samorząd klas I –III zorganizował, ostatni w tym roku szkolnym, konkurs. Był to konkurs profilaktyczny dla uczniów klas młodszych pod hasłem “Bezpieczne wakacje”. Został on poprzedzony zajęciami profilaktycznymi o bezpiecznym korzystaniu z uroków wakacyjnych.

Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności bezpiecznej zabawy w różnych miejscach i wypoczynku podczas wakacji, rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej.

• Sukcesy młodych literatów

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na oficjalne wyniki XIV REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO „MOJA MAMA” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i SPECJALNYCH. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace literackie na konkurs, którego temat przewodni w tym roku brzmiał: Nasza Matka Ziemia - wspólnie dbamy o naszą planetę! Napisz, jak w domu z mamą dbacie o Matkę Ziemię.

• Spotkanie z policjantami

W dniu 17 czerwca 2021 r. Szkołę Podstawową nr 6 w Świdnicy odwiedzili st. sierżant Konrad Dyko i mł. aspirant Damian Marszałek, policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy. W spotkaniu z policjantami brały udział klasy 0-1.

Celem wizyty było utrwalenie i przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci w ciekawy sposób omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

• Partnerzy

• {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • UWAGA!

• Do kontaktu ze szkołą i PSS-E w sprawach pilnych (np. informacja o zarażeniu COVID-19, kwarantannie) wyznacza się następujące numery telefonów:

1. 748522091 wewnętrzny 52 – Powiatowa stacja sanitarno-Epidemiologiczna

2. 748520585 – sekretariat ul. Wodna

3. 887677016 – dyrektor szkoły

• Prosimy o zapoznanie się z procedurami zapewniania bezpieczeństwa w naszej szkole w związku z wystąpieniem epidemii kliknij tutaj

• Projekt Zdalna Szkoła

• Projekt realizowany przez Gminę Miasto Świdnicę wraz z Centrum Projektów Polska Cyfrowa z siedzibą w Warszawie 01-044, przy ul. Spokojnej 13A.

Wszystkie informacje można znaleźć → tutaj

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w I edycji otrzymała 7 laptopów a II edycji 4 laptopy.

• liczba odwiedzin: 3763343

• sekretariat-wodna@sp6.swidnica.pl
      • magda.werner@vp.pl
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa